aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Strażacy podsumowali 2013 rok


sobota 01 luty 2014 13:00

W piątek nowa strażnica KP PSP w Turku zapełniła się gośćmi z całej Wielkopolski. Powodem spotkania była narada kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego.  – Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za tę robotę przez cały rok – mówił Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Janusz Skulich.

Celem narady był rozliczenia zadań, jakie w ciągu 2013 roku postawione zostały przed jednostkami ochrony przeciwpożarowej z terenu naszego województwa. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością m.in. Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Wojciech Mendelak, Wojewoda Wielkopolski - Piotr Florek, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Mateusz Klemenski, Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  - st. bryg. Lech Janiak oraz bryg. Adam Langner, komendanci powiatowych i miejskich PSP z terenu województwa wielkopolskiego oraz lokalni samorządowcy.

Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za tę robotę przez cały rok. Czeka nas teraz 2014 rok. Mam nadzieję, że  nieobfitujący w groźne nieszczęścia, a nawet jeśli takie wystąpią, to mam nadzieję, że będziemy w stanie zareagować tak, żeby ludzie byli zadowoleni. Nie kontrolerzy różnych wysokich instytucji, ale by ludzie, dla których interweniujemy, byli zadowoleni z poziomu tego, co jesteśmy w stanie zaoferować – wyraził swą opinię Zastępca Komendanta Głównego PSP - nadbryg. Janusz Skulich.

Choć miniony rok był wyjątkowy dla turkowskich strażaków, gdyż był to czas ukończenia budowy nowoczesnej strażnicy, to minione 12 miesięcy za bardzo udane mogą uznać także ich koledzy z Ostrowa Wielkopolskiego. Właśnie tamtejsza Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej triumfowała w rankingu oceny pracy wielkopolskich komend. Z racji tego stosowne wyróżnienie podczas piątkowej narady z rąk Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP odebrał Komendant Powiatowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim - st. bryg. Andrzej Morta.

Podczas piątkowego wydarzenia nakreślono również najważniejsze zadania dla Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce na rok 2014. Są to m.in.: wdrożenie nowych zasad organizacji ratownictwa specjalistycznego, dostosowywanie systemu ratownictwa w województwie do wymagań nowej ustawy o systemie powiadamiania ratunkowego, organizacja przedsięwzięć promocyjno-edukacyjnych PSP w trakcie międzynarodowych targów SAWO 2014 i POLEKO 2014, rozpoczęcie inwestycji w KP PSP w Wolsztynie i JRG Smochowice, realizacja projektu "Organizacja jednostek OSP w obwodzie winnickim na Ukrainie", rozbudowa Wojewódzkiej Sieci teleinformatycznej, uruchomienie na Politechnice Poznańskiej studiów podyplomowych w zakresie inżynierii pożarowej budynków itp.

Goście z całej Wielkopolski niebawem powrócą do "grodu Tura". W maju 2014r. w Turku odbędą się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, połączone z wręczeniem sztandaru dla KP PSP w Turku. Póki co turkowscy strażacy otrzymali od lokalnych włodarzy dzwon "Florian", który w kilka minut po wręczeniu został umocowany na ścianie strażnicy, by od tego momentu sygnalizować każdego dnia zmianę służby.

AW

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Kalisz.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl