aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

II Mistrzostwa Powiatu Kolskiego Oyama Karate w Kata


wtorek 19 luty 2013 08:00

W dniu 16 lutego w Kłodawie odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Kolskiego Oyama Karate w Kata, których organizatorem był Turkowski Klub Karate. W zawodach wzięło udział około 70 zawodników na co dzień trenujących w Kłodawie, Kole, Kramsku, Brudzewie, Grodźcu, Rychwale i Turku.

Zawody odbyły się w 7 kategoriach z podziałem na wiek oraz stopień zaawansowania zawodników, zarówno w konkurencji kata, jak i w kobudo (kata z bronią – bo i tonfy). Oprócz standardowych kategorii, przewidzianych w regulaminach OYAMA PFK, stworzono dodatkowe kategorie dla zawodników posiadających stopnie od 10 kyu do 8kyu junior, czyli wszystkich „białych pasów”, aby i oni mieli szansę na zaprezentowanie zdobytych dotychczas umiejętności.

Na początku odbyły się eliminacje, w których systemem punktowym wyłoniono ósemki oraz czwórki zawodników. Następnie, po przerwie, podczas której wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek, rozegrano półfinały oraz finały w poszczególnych kategoriach.

Po zakończeniu rywalizacji nadszedł, zawsze wspaniały, moment wręczania medali i dyplomów oraz zdjęć laureatów Mistrzostw.

Najlepszą Zawodniczką turnieju została Anita Muraszewska z Kłodawy, natomiast Najlepszym Zawodnikiem – Kacper Kolasa z Koła. Puchary dla Najlepszych Zawodników Mistrzostw ufundował Pan Robert Olejniczak Burmistrz Miasta Kłodawy.

Funkcję Sędziego Głównego zawodów pełnił sensei Włodzimierz Rygiert 3 dan. Skład sędziowski stanowili: Krzysztof Wojewoda 3 dan, Alicja Kozłowska 1 dan, Paweł Wasiak 1 dan, Robert Soliński 1 kyu, Paweł Korycki 3 kyu.

Turkowski Klub Karate składa serdeczne podziękowania rodzicom naszych zawodników na co dzień trenujących w Kłodawie za nieocenioną pomoc w przygotowaniu i realizacji zawodów. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy w Kłodawie oraz Dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Kłodawie za wsparcie turnieju.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria „białe pasy” do lat 9:
1. Kacper Kolasa (Koło)
2. Oskar Wawrzyniak (Kłodawa)
3. Miłosz Zborowski (Koło), Dominik Oksiak (Koło)

Kategoria „białe pasy” powyżej lat 9:
1. Anita Muraszewska (Kłodawa)
2. Aleksander Marciniak (Kłodawa)
3. Martyna Kuśmierczak (Turek), Wiktor Bolewski (Kłodawa)

Kategoria do lat 9:
1. Maja Gierałka (Grodziec)
2. Katarzyna Smarz (Rychwał)
3. Aleksandra Kukuła (Turek), Maria Szczesiak (Koło)

Kategoria do lat 12:
1. Anna Marucha (Turek)
2. Natalia Królikowska (Kłodawa)
3. Wiktor Józefiak (Turek), Adam Ciesielski (Koło)

Kategoria do lat 14:
1. Sandra Reśkiewicz (Turek)
2. Kacper Bończak (Turek)
3. Igor Strzeliński (Brudzew), Bogumił Lewandowski (Turek)

Kategoria powyżej lat 14:
1. Ewelina Lipińska (Brudzew)
2. Monika Lipińska (Brudzew)
3. Julian Kubiak (Kłodawa), Kamil Michałkiewicz (Kłodawa)

Kobudo:
1. Ewelina Lipińska (Brudzew)
2. Monika Lipińska (Brudzew)
3. Julian Kubiak (Kłodawa), Kamil Michałkiewicz (Kłodawa)

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Kalisz.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl