aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Prezydent podpisał ustawę w Dniu Sołtysa


środa 12 marzec 2014 10:00

Wczoraj w Łasku prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę o funduszu sołeckim. W uroczystości udział wzięli sołtysi z całego kraju na czele z prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneuszem Niewiarowskim, senatorem.

W swoim przemówieniu Bronisław Komorowski podkreślił rolę funduszu sołeckiego w rozwijaniu i pogłębianiu samorządności w kraju.

- Dziś większość gmin ma uchwalony fundusz, teraz należy tylko go wzmacniać. Ważne, żeby nie był okazjonalnym, lecz stałym narzędziem rozwoju lokalnych społeczności - powiedział prezydent.

B. Komorowski złożył również życzenia sołtysom. Powiedział, że są coraz lepiej zorganizowani.

- Duża w tym rola Irka Niewiarowskiego. Specjalne życzenia od mojej żony przekazuję również wszystkim sołtyskom. Dziękuje Wam i zachęcam do dalszego odważnego liderowania Waszym małym ojczyznom - dodał.

Ireneusz Niewiarowski podziękował za tak szybkie podpisanie ustawy i docenienie pracy sołtysów, liderów wiejskich i środowisk lokalnych. Senator podkreślił, że wiele osób, w tym premier D. Tusk, przyczyniło się do dzisiejszego sukcesu. Przypomniał również, że gminy mają czas do końca marca na uchwalenie funduszu sołeckiego. Na koniec zebranym w starostwie samorządowcom przedstawił zmiany dotyczące nowej ustawy.

materiał prasowy

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Kalisz.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl