aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Blisko 3 promile u 35-letniego kierowcy


środa 24 marzec 2021 07:00

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca volvo, którego do kontroli drogowej zatrzymali dzielnicowi I Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 35-latek wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, a autem przewoził dziecko.

Pełniący służbę obchodową na terenie Kalisza dzielnicowi zauważyli kierującego volvo mężczyznę. Styl jazdy kierowcy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci przypuszczali, że osoba siedzącą za kierownicą auta może być nietrzeźwa. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z kierowcą, dzielnicowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 35-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Podczas dalszej części kontroli okazało się, że kaliszanin nie posiada prawa jazdy, a w aucie, którym podróżował znajduje się 13-letnie dziecko.

Na szczęście dzięki reakcji dzielnicowych w tym przypadku nie doszło do tragedii, a kierowca już wkrótce odpowie za swoje lekkomyślne zachowanie przed sądem.

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Kalisz.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl